Mickoski kërkon sërish dorëheqjen e qeverisë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski edhe një herë kërkoi dorëheqjen e qeverisë pas lajmit se Sasho Mijallkov, për të cilin u raportua se ndodhet në arrati, u paraqit në Prokurori për ta marrë vendimin për paraburgim shtëpiak.

“Edhe një dëshmi se shtetin e udhëheq një mafia e paaftë. Dorëheqje menjëherë”, shkroi Mickoski.

Më herët, kreu i partisë më të madhe opozitare në konferencë shtypi kërkoi dorëheqjen e qeverië dhe nëse nuk ndodh një gjë e tillë do të kërkojë mosbesim në Kuvend.

Advertisement

Ndryshe, ish-drejtori i DSK-së, Sasho Mijallkov në deklratë para Prokurorisë tha se ka qenë i izoluar për shkak të simptomave të coronavirusit dhe se asnjëherë nuk do të arratiset./Telegrafi/

Mickoski kërkon sërish dorëheqjen e qeverisë shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy