Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i nxehtë. Në disa vende do të ketë vranësira dhe do të fryjë erë mesatare nga drejtimi veriperëndimor.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 12 deri 20 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 30 deri 38 gradë celcius.

Gjatë kësaj jave moti pritet të jetë me diell dhe i nxehtë, me temperatura që pritet të jenë mbi 30 gradë celcius./Telegrafi/

Moti sot në Maqedoninë e Veriut shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy