Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me reshje të kohëpaskohshme të shiut. Në pjesën veriore të vendit do të jetë më ftohtë. Më shumë reshje do të ketë në pjesën perëndimore, ku në bjeshkë do të ketë edhe borë.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 2 deri 8 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval pre 5 deri 15 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, meteorologët parashikojnë përmirësim të motit dhe rritje të temperaturave ditore./Telegrafi/

The post Moti sot në Maqedoninë e Veriut appeared first on Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy