Në Maqedoni pritet të bëhet transplantimi i katërt i zemrës

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe bëri të ditur se kanë nisur përgatitjet për transplantimin e katërt të zemrës.

“Fillojmë me përgatitjet për transplantimin e katërt të zemrës. Ekipi është i përgatitur dhe i motivuar si gjithmonë”, shkruan Filipçe.

Gjatë muajit të kaluar në Maqedoni ndodhi transplantimi i katërt i zemrës dhe i disa organeve te pacientët e tjerë.

Për herë të parë në Maqedoni transplantimi i zemrës ndodhi gjatë vitit të kaluar./Telegrafi/

Advertisement

Në Maqedoni pritet të bëhet transplantimi i katërt i zemrës shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy