Në zgjedhjet në Bullgari votuan mbi 300 votues nga Maqedonia

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vetëm 328 votues maqedonas morën pjesë në zgjedhjet në Bullgari fundjavën e kaluar.

Shumë prej tyre votuan për presidentin aktual Rumen Radev.

Këtë e tregojnë të dhënat e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, ndërsa në zgjedhjet parlamentare të prillit dhe korrikut qindra qytetarë nga Maqedonia e kanë shfrytëzuar të drejtën e votës./Telegrafi/

Në zgjedhjet në Bullgari votuan mbi 300 votues nga Maqedonia shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy