Panovski: Pse të vaksinohen personat në periudhën kur mbrojtja natyrore është më e shprehur

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mjeku Nikolla Panovski në “Facebook” pyeti ekspertët në të cilët thirrjet Ministria e Shëndetësisë se pse personat me antitrupa duhet të vaksinoen në periudhën kur mbrojtja e tyre natyrore është më e shprehur.

“Kjo është nga viti i dytë në mjekësi. Çdo student e din, le të përgjigjen ekspertët te të cilët thirret Ministeria e Shëndetësisë. Antitrupat janë me linjë të zezë, 12 muaj mbesin lartë. Ju i çoni ta vaksinhen. Pse i vaksinoni në periudhën kur mbrojtja e tyre natyrore është më e shprehur”, shkruan Panovski.

Ministri Filipçe thotë se janë të qarta rekomandimet se imuniteti naturore pas sëmundjes zvogëlohet dhe se vaksina zgjat më shumë.

Ndryshe, në Maqedoni ditëve të fundit në Maqedoni ka pasur mbi 1000 raste në ditë dhe me dhjetëra të vdekur nga virusi COVID-19./Telegrafi/

Advertisement

The post Panovski: Pse të vaksinohen personat në periudhën kur mbrojtja natyrore është më e shprehur appeared first on Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy