Shkarkohen ministrat Mexhiti dhe Aliu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në një seancë të mbajtur në Kuvend dje në mbrëmje, pas një votimi me rezultatin 62 vota “për”, Parlamenti ka vendosur për shkarkimin e dy ministrave, Azir Aliut dhe Fatmir Mexhitit.

Seancën e djeshme do të vazhdojë të hënën, në orën 11:00, ku pritet të emërohen dy pasardhësit e tyre. Naim Bajrami është zgjedhur për të zëvendësuar postin e Ministria e Shoqërisë Informatike, ndërsa Ilir Demiri do të emërohet në Ministrinë e Shëndetësisë. /Telegrafi/

Shkarkohen ministrat Mexhiti dhe Aliu shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy