Shkup, fëmija 2-vjeçar bie nga kati i katërt i ndërtesës

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nga Ministria e Punëve të Brendshme njoftojnë se mbrëmjen e djeshme një fëmijë 2-vjeçar ka rënë nga kati i katërt i një ndërtese në Shkup.

Sipas MPB-së, fëmija ka marrë lëndime të rënda.

“Sipas denoncimit, derisa prindërit ndodheshin në banesë, fëmija ka dalë në tarracën e rrethuar dhe është ngjitur në një karrige, pas çka është rrëzuar. Fëmijës i është dhënë ndihma mjekësore në Kompleksin e Klinikës “Nënë Tereza” dhe i janë konstatuar lëndime të rënda trupore”, thonë nga MPB.

Shkup, fëmija 2-vjeçar bie nga kati i katërt i ndërtesës shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy