Taravari: Shumica nuk është funksionale, nuk i ka numrat në Kuvend

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sekretari i Përgjithshëm i Aleancë për Shqiptarët, Arben Taravari thotë se në Kuvend ka pasur kuorum vetëm në disa seanca.

“Mblidhen dhe me shpejtësi i votojnë ligjet. Faktikisht nuk funksionojnë. Ata thonë se kemi edhe dy, tre edhe pesë, por dëshmohet se kjo shumicë nuk ka asnjë deputet më shumë”, pohon Taravari.

Sipas tij ka tendenca që janë sinjale politike dhe se po ndahet Lëvizja Besa, Partia liberale dhe partia e turqve.

Taravari tha se po ashtu ka informacione të sigurta se ato parti kanë pakënaqësi për shkak se nuk u është dhënë aq sa u është premtuar./Telegrafi/

Advertisement

Taravari: Shumica nuk është funksionale, nuk i ka numrat në Kuvend shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy