Zbulohen lëndë narkotike në Kërçovë, arrestohet një person

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministria e Brendshme informon se një 38-vjeçar nga Kërçova u arrestua pasi policia gjeti drogë gjatë kontrollit në shtëpinë e tij.

Nga atje njoftojnë se sot (29.07.2021) në orën 00.35 nga oficerët e policisë nga Kërçova është arrestuar D.A. (38) nga fshati Garani, Kërçovë, për shkak të dyshimit se ka kryer vepër penale “prodhim i paautorizuar dhe tregtimin e lëndëve narkotike, substancave psikotrope dhe prekursorëve”.

“Gjatë mbrëmjes 28 / 29.07.2021, pas marrjes së një urdhri nga një gjyqtar në një procedurë paraprake nga Gjykata Themelore Kërçovë, u krye një kontroll në një shtëpi dhe lokale të tjera të D.A. në fshatin Garani.

Gjatë kontrollit u gjetën dhe konfiskuan rrënjë kanabisi sativa, marijuanë, sende me mbetje të lëndës pluhur.

Advertisement

D.A. ai u ndalua në një stacion policor dhe pasi të dokumentohet plotësisht rasti, kundër tij do të ngrihet një akuzë e përshtatshme”, thuhet në deklaratën e Ministrisë së Brendshme./Telegrafi/

The post Zbulohen lëndë narkotike në Kërçovë, arrestohet një person appeared first on Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy