Moti këtë javë do të jetë i paqëndrueshëm, sot do të ketë shtrëngata

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Moti këtë javë do të jetë i paqëndrueshëm, sot do të ketë shtrëngata

Në një përmbledhje të shkurtër rreth parashikmit të motit për këtë javë që presim përpara, mund të themi se ajo pritet relativisht e paqëndrueshme.

Përgjatë të gjitha ditëve duke nisur nga dita e sotme dhe deri ditën e premte moti parashikohet me kthjellime si dhe alternime vranësirash mesatare dhe hera-herës deri të dendura. Moti i vranët parashikohet kryesisht nga orët e mesditës deri ato të pasdites.

Paqëndrueshmëria e motit do të shoqërohet edhe me reshje shiu. Ditën e sotme si dhe ditën e enjte në zonën e jugut dhe pjesërisht atë të qendrës parashikohen reshje shiu me intensitet të ulët deri mesatar në formën e shtrëngatave.

Lokalisht dhe në kohë afatshkurtër këto reshje do të jenë në formën e rrebesheve dhe stuhive shoqëruar me skarkesa elektrike dhe breshër.

Advertisement

Për ditët e tjera të javës, në pjesën tjetër të territorit, parashikohen reshje shiu të dobta dhe lokale më tepër në relievet kodrinore dhe ato malore.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy