Nga letra higjenike te lidhëset e këpucëve/ Njihuni me zakonet më të çuditshme të Mbretit Charles

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ndërsa mbreti Charles III mori fronin britanik pas vdekjes së nënës së tij Elizabeth II, intrigat rreth monarkut të ri të Britanisë janë shtuar.

Sipas mediave të huaja thuhet se Mbreti Charles III merr me vet ulësen e tij të tualetit dhe letrën higjenike kudo që shkon.

Advertisement

Mediat citojnë Paul Burrell, i cili punoi si shërbëtor i gruas së ndjerë të Charles, Princeshës Diana dhe gjithashtu mbretëreshës Elizabeth II.

Burrell ka zbuluar zakonet më të çuditshme të mbretit Charles.

Advertisement

Sipas tij thuhet se pizhamat e Mbretit Charles hekurosen çdo mëngjes, ai do të hekurosura edhe lidhëset e këpucëve. Priza e taletit të tij duhet të jetë në një pozicion të caktuar ndërsa temperatura e ujit të vaskës duhet të jetë thjesht e vakët.

Madje thuhet se Mbreti ka shërbëtorët e tij të shtrydhin një centimetër pastë dhëmbësh në furçën e tij të dhëmbëve çdo mëngjes.

Advertisement

Neë York Post citoi një ish-anëtar të stafit mbretëror – Chef Graham Neëbould i cili tha se Mbreti ha ushqim shumë të shëndetshëm.

“Ai ha gjithmonë bukë të bërë në shtëpi për mëngjes, një tas me fruta të freskëta, dhe lëngje frutash të freskëta,” tha shefi i kuzhinës.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy