Aksident në Tepelenë/ Kamionçina përplaset me trajlerin, plagoset një person

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Aksident në Tepelenë/ Kamionçina përplaset me trajlerin, plagoset një person

Një aksident automobilistik është regjistruar në orët e para të mëngjesit të kësaj të diele në Tepelenë.

Një kamionçinë është përplasur me një trajler në vendin e quajtur rrugor Ura e Leklit-Këlcyrë, në afërsi të fshatit Dragot.

Advertisement

Si pasojë e kësaj përplasje, është plagosur shoferi i kamionçinës, i cili është dërguar në spital për ndihmë mjekësore.

Tepelenë/Informacion paraprak

Advertisement

Rreth orës 09:05, në aksin rrugor Ura e Leklit-Këlcyrë, në afërsi të fshatit Dragot, është përplasur automjeti tip “Benz” (kamionçinë), me drejtues shtetasin K. S. dhe automjeti tip “Scania” (trailer), me drejtues shtetasin P. I.

Për pasojë është lënduar drejtuesi i automjetit tip “Benz”, shtetasi K. S., i cili është transportuar në spital, për të marrë ndihmën mjekësore.

Advertisement

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy