Alibeaj ia thotë në sy Berishës: PD nuk i fiton zgjedhjet me një kryetar non-grata

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Alibeaj ia thotë në sy Berishës: PD nuk i fiton zgjedhjet me një kryetar non-grata

Zbardhen detaje nga takimi mes Sali Berishës dhe Enkelejd Alibeajt pasditen e kësaj të enjteje në zyrat e selisë blu.

 

Vizion Plus mëson se në takimin që zgjati rreth 30 minuta është diskutuar vendimi i gjykates që njohur ndryshimet në statutin e PD të bëra në Kuvendin  e 11 dhjetorit të therritur nga Sali Berisha dhë mbështetësit e tij.

 

Advertisement

Po ashtu në takimin Berisha-Alibeaj është diskutuar edhe për rrugët e bashkimit të mundshëm të PD.

 

Mësohet se Alibeaj i ka thënëSali se Partia Demokratike nuk mund ti fitojë zgjedhjet me një kryetar të shpallur non-grata nga SHBA.

 

Advertisement

Kësisoj ai është pozicionuar kunder kandidimit të Berishes per postin e kryetarit të PD.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy