Audrey Glover takime në selinë e PS/ Gjiknuri: Procesi zgjedhor sipas standardeve më të mira

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Audrey Glover takime në selinë e PS/ Gjiknuri: Procesi zgjedhor sipas standardeve më të mira

Sekretari i Përgjithshëm i PS Damian Gjiknuri ka zbardhur takimin me shefen e Misionit të Vëzhguesve të OSBE/ODIHR për zgjedhjet e 14 Majit, Audrey Glover në selinë e PS.

 

Përmes një postimi në rrjete sociale, Gjiknuri nënvizon se mbarëvajtja e procesit zgjedhor që u realizua edhe njëherë sipas standardeve më të mira dhe reflektimi i rekomandimeve të OSBE/ODIHR, ishin temat qendrore të diskutimit.

 

Advertisement

“Selia e Partisë Socialiste ku bashkë me Kryeministrin, Edi Rama dhe Ministren e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali zhvilluam një takim me shefen e Misionit të Vëzhguesve të OSBE/ODIHR për zgjedhjet e 14 Majit, Audrey Glover.

 

Mbarëvajtja e procesit zgjedhor që u realizua edhe njëherë sipas standardeve më të mira dhe reflektimi i rekomandimeve të OSBE/ODIHR, ku vijon puna në Komisionin e Posaçëm për Reformën Zgjedhore, ishin temat qendrore të diskutimit”, deklaroi Gjiknuri.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy