Automatik pa leje e 130 fishekë, arrestohet 18-vjeçari në Bulqizë, në kërkim shoku

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Automatik pa leje e 130 fishekë, arrestohet 18-vjeçari në Bulqizë, në kërkim shoku

Policia e Bulqizës ka goditur një rast të armëmbajtjes pa leje dhe ka vënë në pranga një 18-vjeçar. Ndërkohë 21-vjeçari, i cili drejtonte makinën është shpallur në kërkim.

“Shërbimet e Policisë janë vënë në ndjekje të automjetit të dyshuar,  ku kanë bërë të mundur kapjen dhe arrestimin e njërit prej shtetasve  ( pasagjer)  shtetasin  K.S., 18 vjeç, ndërsa drejtuesi i automjetit  shtetasi E.T., 21 vjeç, mundi të largoj në këmbë pasi braktisi mjetin dhe vijon intensivisht puna për kapjen  e tij”, thuhet në njoftim.

Advertisement

Shërbimet e Policisë gjatë kontrollit brenda në automjet,  gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale, 1 armë zjarri pushkë dhe 130 copë fishek./vizionplus.tv

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy