Basha i delegoi kompetencat/ Alibeaj: Unë jam dhe ndihem kryetari i PD

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Basha i delegoi kompetencat/ Alibeaj: Unë jam dhe ndihem kryetari i PD

“Jam dhe ndjehem drejtues i partisë dhe ushtrues i detyrës”. Kështu është shprehur Enkelejd Alibeaj pas përfundimit të mbledhjes anëtarët e grupit parlamentar.

 

I pyetur nga gazetarët për shkresën ku Lulzim Basha si kryetar ligjor i partisë i delegon kompetencat, ai tha:

 

Advertisement

Jam dhe ndjehem drejtues i partisë dhe ushtrues i detyrës. Sipas ligjit, në regjistrin e partive regjistrohen emrat e kryetarëve kur ka një dorëheqje. Duhet regjistruar zgjedhja e kryetarit te ri jo aktet e dorëheqjes. PD duhet të organizojë procesin e zgjedhjeve nga baza deri në krye”.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy