Bazë prostitucioni, arrestohen pronarët e dy lokaleve dhe një hoteli në Fier

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Bazë prostitucioni, arrestohen pronarët e dy lokaleve dhe një hoteli në Fier

Policia e Fierit ka vënë në pranga katër persona. Të arrestuarit akuzohen se përdornin ambientet e dy lokaleve dhe një hoteli si bazë për ushtrimin e prostitucionit. Personat e vënë në pranga mësohet se janë Nesti Golemaj, Besiko Molishtari, Naxhie Aliaj dhe Tajar Hysenaj, po ashtu dhe pronarë të ambienteve ku zhvillohej aktiviteti i paligjshëm.

 

Gjithashtu, janë proceduar penalisht dhe 8 persona të tjerë si të implikuar në këtë aktivitet të paligjshëm. Gjykata e Fierit caktoi masën e sigurisë “Arrest në burg”, për 4 pronarët e lokaleve dhe hotelit.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy