Çifti polak gjen ‘parajsën’ në Vlorë, kanë dy fjalë për vlonjatët dhe shqiptarët

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Çifti polak gjen ‘parajsën’ në Vlorë, kanë dy fjalë për vlonjatët dhe shqiptarët

Kris dhe Pepa janë cifti i cili ka zgjedhur të lërë Poloninë, vendlindjen e tyre për të jetuar në Shqipëri. Ata kanë vite që janë zhvendosur në qytetin e Vlorës për të nisur një jetë të re në jugun e Shqipërisë si një nga vendet më strategjike dhe më të dashura. Të dy bashkë rrëfejnë në emisionin “Vizioni i Pasdites”, më shumë për arsyet dhe si po ndihen mes shqiptarëve.

 

“Shqipëria është bërë si vend ndërkombëtar dhe kemi shumë miq e shoqëri këtu. Vlora është qytet i madh, por të gjithë e njohim njëri-tjetrin”, shprehen ata.

 

Advertisement

 

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy