Demokratët i vënë flakën Kuvendit, Nikolla përjashton Nokën dhe mbyll seancën

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Demokratët i vënë flakën Kuvendit, Nikolla përjashton Nokën dhe mbyll seancën

Seanca plenare e kësaj të hënë është mbyllur mes flakëve dhe tymit. Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka ka ndezuar tymuese në sallën e parlamentit, teksa njëra prej tyre ka marrë flakë. Ndonëse çdo deputet u kontrollua nga Garda e Republikës, sërish Noka ka mundur të fusë në sallë tymuese, duke shkaktuar kaos në Kuvend. Si pasojë, Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla përjashtuoi Nokën nga Kuvendi dhe mbylli seancën

 

Nga ana tjetër, mazhoranca dha ‘dritë jeshile’ ndaj projektligjeve të parashikuara në këtë seancë plenare. Deputetët e opozitës kanë vijuar kaosin edhe në këtë seancë plenare, si formë proteste ndaj kërkesave të tyre të paplotësuara nga Kuvendi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy