Dhanë të dhëna të rreme dhe morën leje ndërtimi, Prokuroria kërkon burg për dy arkitektë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Dhanë të dhëna të rreme dhe morën leje ndërtimi, Prokuroria kërkon burg për dy arkitektë

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar masën e sigurisë “arrest me burg” për dy arkitektë. Ata akuzohen se kanë marrë leje ndërtimi, duke aplikuar me të dhëna të rreme. Në njoftimin e Prokurorisë thuhet se kordinatat e vendndodhjes së objektit, të dhëna nga arkitektët, janë të ndryshme nga ato që kanë rezultuar gjatë kërkimeve në terren.

 

Ata akuzohen për veprën penale “Ndërtim i paligjshëm”. Gjithashtu Prokuroria ka kërkuar edhe sekuestro preventive mbi objektet e ndërtuara nga lejet e marra.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy