Digjet banesa në Fier, e moshuara tenton të dalë nga dritarja duke u lënduar

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Digjet banesa në Fier, e moshuara tenton të dalë nga dritarja duke u lënduar

Një banesë në katin e dyte të nje pallati tre-katesh në Mbrostar Ura ne Fier, eshte perfshire nga flaket.

 

Ne momentin e renies se zjarrit ne banese ndodhej  vetem nje e moshuar rreth te 70- ave , e identifikuar si Roza Shahu e cila jeton e vetme.

 

Advertisement

Punonjeset e qendres shendetesore te zones kane lajmeruar te paret sherbimin zjarrfikes , nderkohe qe ne vendngjarje kane mberritur menjehere uniformat blu dhe ambulanca.

 

E moshuara eshte  transportuar me urgjence drejt spitalit rajonal te Fierit ku ndodhet nen kujdesin e mjekeve.

 

Advertisement

Në perpjekje per tu shpetuar flakeve e moshuara ka tentuar te dale nga dritarja duke pesuar deme te lehta ne trup. Sipas shefit te repartit zjarrfikes ne Fier Zija Hyka te gjitha orendite jane shkrumbuar nderkohë qe neutralizimi i shpejte i flakeve nuk ka lejuar perhapjen e flakeve ne banesat e tjera te ketij pallati.

 

Per shuarjen e zjarrit kane ndihmuar edhe banoret e pallatit te cilet kane nderhyre te paret per te shuar flaket me mjete rrethanore.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy