“E vërteta dihet botërisht”/ Rama: Fakti i ri rrënqethës për 21 janarin sapo ka dalë në dritë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“E vërteta dihet botërisht”/ Rama: Fakti i ri rrënqethës për 21 janarin sapo ka dalë në dritë

Kryeministri Edi Rama ka ndarë disa foto nga homazhet e kryera ditën e sotme në nderim të personave që betën viktimë në protestën e 21 janarit.

 

Sipas Ramës e vërteta dihet botërisht dhe një fakt i ri sapo ka dalë në dritë, referuar materialeve të publikuar në media, të cilat tregojnë se komandanti i gardës i asaj kohe Ndrea Prendi, ka dhënë urdhër për të qëlluar me armë zjarri.

 

Advertisement

Kjo provë për qeverinë është një element i cili duhet të shfrytezohët nga prokuroria për të rihetuar të gjithë të vërtetën për 21 janarin e vitit 2011.

 

Homazhe në pritjen e pafundme që drejtësia të bëjë drejtësi, ndërkohë që e vërteta dihet botërisht dhe një fakt i ri rrënqethës sapo ka dalë në dritë”, ka shkruar ai.

 

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy