Emrat e PS për 14 majin/ Gëzim Topçiu nuk heq dorë, rikandidon për herë të shtatë për Maliqin

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Emrat e PS për 14 majin/ Gëzim Topçiu nuk heq dorë, rikandidon për herë të shtatë për Maliqin

Gëzim Topçiu do të rikandidojë për Bashkinë e Maliqit nën logon e Partisë Socialiste, duke shënuar kështu rikandidimin e tij të shtatë për këtë post.

 

Drejtuesi politik i PS në Korçë, Niko Peleshi rikonfirmoi kandidaturën e Topçiut për Maliqin, ndërsa zbuloi të gjithë kandidatët e bashkive të qarkut të Korçës për zgjedhjet vendore.

 

Advertisement

Partia Socialistë zyrtarizoi këtë të dielë emrat e kandidatëve si dhe këshillat bashkiakë për 61 bashkitë e vendit.

 

 

Kandidatët për qarkun e Korçës:

Advertisement

 

Bashkia Korçë – Sotiraq Filo

 

Bashkia Kolonjë – Erion Isai

Advertisement

 

Bashkia Devoll – Eduard Duro

 

Bashkia Maliq – Gëzim Topçiu

Advertisement

 

Bashkia Pogradec – Ilir Xhakolli

 

Bashkia Pustec – Pali Kolefski

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy