Fitorja e madhe në Hungari përshëndetet nga Rama, Meta dhe Basha

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Fitorja e madhe në Hungari përshëndetet nga Rama, Meta dhe Basha

Suksesi i madh I kombëtares kuqezi në Hungari që na mban në garë për vendin e dytë që të conë të Play-off, ka sjell një entuziazëm të jashtëzakonshëm në Shqipëri.

Tanime kuqezinjte e kanë vete ne dorë vendin e dytë, vend që mund të betonohet nëse fitojmë të martën në mbrëmje kundër Polonisë në Tiranë.

Drejtuesit më të rëndësishëm të institucioneve në vendin tonë kanë përshëndetur suksesin kuqezi në Budapest.

Kryeministri Rama publikoi foto nga ndeshja shoqëruar me shënjën e Shqiponjës, simboli ynë kombëtar.

Advertisement

Ndërsa Presidenta Meta shkruan në facebook:

Super Fitore! Urime Kombëtares tonë dhe të gjithë tifozave kuqezinj!

Advertisement

Nuk mbeti pa reaguar edhe Lulzim Basha nëpërmjet një postimi në twitter.

Zemrat plot krenari për kombëtaren kuqezi, – shkruan kryetari i PD, duke postuar foton e festës së djemve kuqezi

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy