Gjyqi ndaj ish-krerëve të UÇK-së në Speciale, zbulohet data kur do mbahet seanca e radhës

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Gjyqi ndaj ish-krerëve të UÇK-së në Speciale, zbulohet data kur do mbahet seanca e radhës

Më 21 korrik mbahet seanca e radhës në Speciale ndaj ish-krerëve të UÇK-së.

Mësohet se dhomat e Specializuara në Hagë kanë caktuar seancën e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së.

Seanca e radhës do të mbahet të mërkurën, më 21 korrik në orën 14:30.

Ajo do të mbahet në prezencën e mbrojtjes, përfaqësuesve të Zyrës për Viktimat dhe Prokurorisë.

Advertisement

Sipas njoftimit në Dhomat e Specializuara, palët e lartëpërmendura kanë të drejtë që deri me 16 korrik t’i dërgojnë parashtresat e tyre me shkrim, nëse dëshirojnë ta bëjnë këtë apo në të kundërtën argumentimet do t’i japin vetëm në seancë.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy