Hyrja drejt Greqisë nëpërmjet Kapshticës e pamundur të paktën deri në 8 mars

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Autoritetet e Policisë Greke, në kuader te masave anti-Covid te qeverise se ketij vendi,  kanë njoftuar palën shqiptare për shtyrjen e afatit të bllokimit të Pikës së Kalimit Kufitar Kapshticë, deri në datën 08.03.2021.

Njoftimi u bw I ditur nga Stacioni i Policisë Kufitare Kapshticë, raporton Vizion Plus.

Deri në këtë datë, dalja nga Shqipëria dhe hyrja drejt Greqisë nëpërmjet kësaj pike kalimi, vijon të jetë e mbyllur.

Ndërsa dalja nga Greqia dhe hyrja drejt vendit tonë, do të jetë e lejuar nga ora 06:00 deri në orën 22:00, vetëm për këmbësorët dhe mjetet e tonazhit të rëndë (kamiona mallrash). Mjetet si autobusa, taksi, apo çdo mjet tjetër i transportit të pasagjerëve, nuk do të lejohet të kalojë.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy