Kapen 7 armë zjarri, silenciatorë, radio policie e municion/ Arrestohen në Tiranë një djalë dhe një vajzë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Kapen 7 armë zjarri, silenciatorë, radio policie e municion/ Arrestohen në Tiranë një djalë dhe një vajzë

Policia e Tiranës dhe Forcat “Shqiponja” kanë finalizuar operacionin e koduar “Ruger”.

 

Gjatë aksionit, janë arrestuar një djalë dhe një vajzë, të cilët mbanin armët dhe sendet e tjera të paligjshme, në ambientet e banesave të tyre. Në pranga janë vënë shtetasit: K. Gj., 25 vjeç dhe F. K., 22 vjeçe, aktualisht banues me qira, në Tiranë.

 

Advertisement

 

Shërbimet e Policisë, në bulevardin “Gjergj Fishta”, kanë ndaluar automjetin me drejtues shtetasin K. Gj., të cilit gjatë kontrollit fizik, iu gjet dhe sekuestrua, në cilësinë e provës materiale, një armë zjarri pistoletë.

 

Në vijim të veprimeve, gjatë kontrollit të ushtruar në 2 banesa të ndryshme, të marra me qira nga ky shtetas (në njërën prej të cilave jetonte shtetasja F. K.), shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan, në cilësinë e provës materiale, 4 armë zjarri pistoleta, 2 armë zjarri automatike, 4 silenciatorë, 7 maska, 2 radio si ato të Policisë, një thikë, sasi lënde të dyshuar narkotike cannabis sativa, fishekë të kalibrave të ndryshëm, dorashka, krehra, dokumente të dyshuara të flasifikuara, targa të huaja dhe 2 automjetet që përdornin shtetasit e arrestuar.

Advertisement

 

Po punohet për identifkimin dhe kapjen e personave të tjerë të implikuar në këtë veprimtari kriminale.
Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy