Kërkoi lehtësim të masës/ Gjykata e Lartë rrëzon rekursin për Lefter Kokën

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Kërkoi lehtësim të masës/ Gjykata e Lartë rrëzon rekursin për Lefter Kokën

Gjykata e Lartë ka rrëzuar rekursin për ish-ministrin e Mjedisit Lefter Koka.

 

Ish-ministri Koka, bëri rekurs në Gjykatën e Lartë, duke kërkuar masë më të lehtë sigurie.

 

Advertisement

Rekursi për ndryshimin e masës së sigurisë arrest me burg, në Gjykatën e Lartë u regjistrua më datë 7 mars, pasi GJKKO caktoi arrest me burg për të. Në dhjetor të vitit të kaluar SPAK urdhëroi prangosjen ish-ministrit të Mjedisit, Lefter Koka për dosjen e shumëpërfolur, atë të inceneratorit në Elbasan.

 

Ndaj Kokës rëndojnë akuzat e shpërdorimit të detyrës”, “pastrim të parave” dhe korrupsion”.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy