Kujdes! Sot moti do të vi duke u përkeqësuar, rrebeshe të forta në mbrëmje

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Kujdes! Sot moti do të vi duke u përkeqësuar, rrebeshe të forta në mbrëmje

Sot presim qe vendi ynë të vijoj të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të paqëndrueshme.

Deri në orët e pasdites moti parashikohet kryesisht i vranët shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët e mesatar në formë shtrëngatash.

Duke nisur nga orët e mbrëmjes, përgjatë vijës bregdetare dhe kryesisht zonën e jugut reshjet fitojnë intensitet deri të lartë në formën e rrebesheve shoqëruar me shkarkesa elektrike. Në pjesën tjetër të vendit reshjet e shiut me intensitet mesatar.

Përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore parashikohet edhe erë intensive me drejtim verilindje – juglindje dhe shpejtësi deri në 15-18m/s, erë e cila mund të jetë problematike në disa zona.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy