Lëvizte me pistoletë pa leje në rrugët e Tiranës/ “Shqiponjat” arrestojnë punonjësin e Gardës (EMRI)

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Lëvizte me pistoletë pa leje në rrugët e Tiranës/ “Shqiponjat” arrestojnë punonjësin e Gardës (EMRI)

Forcat Shqiponja kanë arrestuar mbrëmjen e djeshme 32-vjeçarin Kristian Gjini, i cili lëvizte me armë me vete, që e kishte pa leje.

 

Përmes një njoftimi, policia bën me dije se Gjini ishte pjesë e Gardës së Republikës, ndërsa pas ndalimit u firmos edhe përjashtimin e tij nga detyra.

 

Advertisement

Në makinën me të cilën lëvizte, 32-vjeçarit, së bashku me pistoletën, iu sekuestruan edhe 2 telefona.

 

Tiranë – Goditet një tjetër rast i armëmbajtjes pa leje, i përfshirë një punonjës i Gardës

 

Advertisement

Në kuadër të luftës kundër armëmbajtjes pa leje, Agjencia e Mbikëqyrjes Policore (AMP) dhe Policia e Tiranës arrestuan në flagrancë punonjësin e Gardës së Republikës, K.GJ., 32 vjeç.

 

Ai u ndalua në orët e vona të mbrëmjes së kaluar, si i dyshuar për veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”.

 

Advertisement

Arrestimi i gardistit u bë gjatë kontrollit të kryer nga punonjësit e Forcës së Posaçme “Shqiponja” të DVP Tiranë në automjetin e tij, ku iu gjet një armë zjarri pistoletë pa leje.

 

Gjithashtu gjatë kontrollit u gjetën dhe sekuestruan dy aparatë telefonikë.

 

Advertisement

Hetimet po vijojnë dhe materialet proceduriale u referuan në Prokurorinë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë.

 

Ndërkohë Drejtori i Përgjithshëm i Gardës së Republikës ka firmosur përjashtimin e 32-vjeçarit nga radhës e Gardës.

 

Advertisement

AMP mbetet e përkushtuar në misionin e saj për garantimin e zbatimit të ligjit dhe fton qytetarët të denoncojnë çdo rast të abuzimit apo shkeljes së ligjit nga ana e punonjësve të Policisë së Shtetit, Gardës së Republikës apo Shërbimit Zjarrfikës, duke telefonuar falas në numrin 0800 90 90.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy