Masa ajrore të paqëndrueshme dhe të lagështa/ Ja parashikimi i motit për këtë të premte

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Masa ajrore të paqëndrueshme dhe të lagështa/ Ja parashikimi i motit për këtë të premte

Këtë të premte mbi vendin tonë depërtojnë masa ajrore relativisht të paqëndrueshme dhe të lagështa.

 

Në këtë mënyrë moti parashikohet me kthjellime por nuk do të mungojnë edhe alternimet e vranësirave mesatare dhe hera-herës deri të dendura në të gjithë territorin.

 

Advertisement

Era do të fryjë me drejtim jugperëndim – veriperëndim me shpejtësi mesatare deri në 6m/sek, duke bërë që valëzimi në detet Adriatik dhe Jon të jetë i ulët i forcës 1 ballë.

 

Temperaturat parashikohen:

 

Advertisement

në zona malore -2 deri 12°C

 

në zona e ulëta -2 deri 18°C

 

Advertisement

në zona bregdetare 6 deri 18°C

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy