Masakra në Tiranë/ 20 mijë euro shpërblim për këdo që “zbulon” autorët

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Masakra në Tiranë/ 20 mijë euro shpërblim për këdo që “zbulon” autorët

Policia e Shtetit ka zbardhur dinamikën e atentatit të djeshëm në zonën e Don Boskos, ku 58-vjeçarja Mimoza Paja që punonte në lokal ka humbur jetën, ndërsa 5 të tjerë kanë mbetur të plagosur.

 

Blutë kërkojnë ndihmën e qytetarëve për kapjen e autorëve të atentatit, duke vënë në dispozicion një numër telefoni dhe 20 mijë euro.

 

Advertisement

Sipas tyre, kushdo që jep informacione të vlefshme, do të shpërblehet.

 

Policia ka zbardhur edhe dinamikën e ngjarjes. Në një njoftim, ata bëjnë me dije se autorët kanë përdorur një makinë BMW, e cila sipas numrit të shasisë rezultonte e vjedhur që nga 14 marsi 2021.

 

Advertisement

Autorët pas atentatit janë larguar me shpejtësi në drejtim të spitalit ushtarak, kanë vazhduar në autostradën Tiranë – Durrës, kanë devijuar rrugën në mbikalimin e Vorës dhe kanë djegur automjetitn në fshatin Likmetaj.

 

Një nga pistat kryesore ku po hetohet është ajo e hakmarrjes mes grupeve kriminale. Dyshohet se grupi i Vis Martinajt ka dashur të vrasë Fation Muratin apo të afërm të tij, pas ekzekutimit të Brilant Martinajt.

 

Advertisement

Policia thotë se ditën e djeshme, ka qenë për kontroll rutinë në banesën e Fation Muratit, i cili me vendim gjykate ishte në arrest shtëpie, dhe pasi nuk e kanë gjetur në banesë e kanë shpallur në kërkim.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy