Masakra në Tiranë/ Çuçi: Përgëzime policisë për arrestimin e kriminelit të regjur, të marr dënimin maksimal

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Masakra në Tiranë/ Çuçi: Përgëzime policisë për arrestimin e kriminelit të regjur, të marr dënimin maksimal

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi ka reaguar pas arrestimit të Dan Hutrës në lanfillin e Sharrës.

 

Në një postim, Çuçi ka përgëzuar policinë e Shtetit për arretimin e Hutrës, të cilin e cilëson si një kriminel të regjur.

 

Advertisement

Ministri thotë se kjo ngjarje e rëndë mund të ishte shmangur nëse Dan Hutra nuk do të ishte liruar nga burgu.

 

Çuçi ka kërkuar që ai të marr dënimin më të ashpër.

 

Advertisement

Përgëzime Policisë së Shtetit për arrestimin e një krimineli të regjur, që sot mori jetë të pafajshme në Kamëz. Një ngjarje e rëndë, që mund të ishte shmangur nëse autori do të ishte në burg nga sistemi i drejtësisë në të shkuarën për skendën e tij kriminale. Edhe njëherë Policia e Shtetit dëshmoi profesionalizëm dhe bëri detyrën duke çuar prapa hekurave autorin, që nuk duhet më kurrsesi t’i shpëtojë ndëshkimit më të ashpër të drejtësisë. Ngushëllime familjeve të viktimave! #MbështetjepërPolicinëeShtetit

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy