Mashtrimet me call center/ Arrestohet 31-vjeçari në Himarë që ishte shpallur në kërkim, shkon në 10 numri i të ndaluarve

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Mashtrimet me call center/ Arrestohet 31-vjeçari në Himarë që ishte shpallur në kërkim, shkon në 10 numri i të ndaluarve

Shkon në 10 numri i personave të ndaluar , të cilët akuzohen për mashtrim online. Policia bën me dije së këtë të premte është bërë i mundur ndalimi i një 31 vjeçari i cili ishte i përfshirë në këtë grup të strukturuar kriminal që mashtronin shtetas italianë.

 

Në kuadër të operacionit të koduar “Dream earnings”, është bërë i mundur ndalimi i këtij shtetasi në Himarë.

 

Advertisement

Ndërkohë një ditë më parë, në kuadër të këtij operacioni, janë ekzekutuar 5 masa sigurie “Arrest në burg”, dhe 4 masa sigurie “Arrest në shtëpi”.

 

31 vjeçari ishte shpallur në kërkim në kuadër të operacionit policor të koduar “Dream earnings”, pasi Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar Tiranë i ka caktuar masën e sigurisë ”Arrest në burg”, për veprat penale ”Mashtrimi kompjuterik , kryer në bashkëpunim, në formën e grupit të strukturuar kriminal”, “Grupi i strukturuar kriminal” dhe ”Kryerja e veprave penale nga organizata kriminale dhe grupi i strukturuar kriminal”.

 

Advertisement

Vijon puna për lokalizimin dhe kapjen e shtetasve të tjerë të shpallur në kërkim në kuadër të këtij operacioni.

 

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy