Mbyllet numërimi për Këshillin Bashkiak Mat, PS forcë e parë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Mbyllet numërimi për Këshillin Bashkiak Mat, PS forcë e parë

Ka përfunduar numërimi i votave për subjektet politike dhe koalicionet në KZAZ 16 për këshillin e ri bashkiak për Bashkinë e Matit. Grupet e numërimit arritën ta finalizonin procesin pasditen e sotme. Ndërkohë, këshillin do ta dominojë Partia Socialiste e cila rrëmbeu 9 mandate.

“Bashkë Fitojmë” – 2 mandate

Partia Socialiste – 9 mandate

 

Advertisement

Partia Demokratike – 2 mandate

PAA – 1 mandat

PDS –  1 mandat

FRD 1 – mandat

Advertisement

AAK – 1 mandat

PAD – 1 mandat

Këshilli i Bashkisë së Matit përbëhet nga 21 këshilltarë të cilët do të marrin detyrën me kostituimin e këshillit për mandatin 2023 – 2027.
Komisioni Zonal i Administrimit Zgjedhor numër 16 në Mat, tashmë po përbyll dokumentacionit e të gjithë procesit e më pas materialet do të transferohen në Tiranë.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy