Nis numërimi i votave për Këshillin Bashkiak në Tiranë/ PS kryeson me mbi 46%

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Nis numërimi i votave për Këshillin Bashkiak në Tiranë/ PS kryeson me mbi 46%

Në Bashkinë e Tiranës ka nisur numërimi i votave për Këshillin Bashkiak.

 

Deri më tani janë numëruar votat në 2 qendra votimi nga 941 në total.

 

Advertisement

Mandatet për Këshillin Bashkiak i kryeson Partia Socialiste me 31 mandate, i dyti radhitet koalicioni “Bashkë Fitojmë” me 16 mandate.

 

Partia Demokratike e Alibeajt ka marrë 5 mandate, ndërsa Nisma Thurje ka marrë deri më tani 2 mandate.

 

Advertisement

Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet ka marrë 1 mandat për Këshillin Bashkiak.

 

Partia Socialdemokrate ka marrë deri më tani 3 mandate për Këshillin Bashkiak.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy