Bëni Like Struga.info në Facebook


Mjekësia në zi/ Ndahet nga jeta doktori i njohur

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Mjekësia në zi/ Ndahet nga jeta doktori i njohur

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka dhënë një lajm të hidhur pak minuta më parë.

 

Manastirliu bën me dije se ka ndërruar jetë mjeku i njohur Isuf  Kalo.

 

Advertisement

Me hidhërim mësova lajmin e ndarjes nga jeta të prof. Isuf Kalos.

 

Bisedën e fundit me prof. Kalon e pata në mesin e dhjetorit, kur e ftova për të marrë pjesë në një prej atyre ngjarjeve që për profesorin ishin ”pikë e dobët”, akreditimi i institucioneve shëndetësore. Një proces që kishte pionier prof. Kalon dhe vizionin e tij.

 

Advertisement

Por kontributi i profesor Isul Kalos është i paçmuar për mjekësinë shqiptare, në shërbimin e Endokrinologjisë në QSUT për disa dekada.

 

U prehsh në paqe prof. Kalo”, shkruan ministrja.

 

Advertisement

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy