Mori 230 mijë euro përmes mashtrimit, në pranga 30-vjeçarja në Tiranë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Mori 230 mijë euro përmes mashtrimit, në pranga 30-vjeçarja në Tiranë

Një 30-vjeçare në Tiranë ka mundur të marrë përmes mashtrimit shuma të mëdha parash nga tre persona së të njëjtës familje.

 

Policia njofton se 30-vjeçarja iu kishte premtuar tre personave se do i ndihmonte me një çështje gjyqësore dhe në këmbim iu ka marrë paratë.

 

Advertisement

Ajo është vënë në pranga ndërsa në kërkim janë shpallur tre persona, babai dhe dy djemtë, pasi kanë kërcënuar 30-vjeçaren që t’iu kthente paratë.

 

Gjithashtu e arrestuara kishte mashtruar dhe një tjetër shtetase duke i marrë rreth 230 mijë euro, së cilës i kishte premtuar se do i investonte në bono thesari.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy