Moti sot/ Rrebeshe shiu, rrufe dhe dëborë, ulen ndjeshëm temperaturat

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Moti sot/ Rrebeshe shiu, rrufe dhe dëborë, ulen ndjeshëm temperaturat

Kete te diel pritet që reshjet e shiut deri në orët e mesditës të jenë më intensitet të ulët e gradualisht të fitojnë intensitet mesatar e lokalisht në qendër e në jug të vendit me intensitet deri të lartë në formën e shtrengatave shoqëruar me shkarkesa elektrike por afatshkurtra.

Në majat e maleve në zonat malore reshjet pritet të jenë në formën e dëborës me intensitet të ulët në zonën e Alpeve dhe verilindje. Era do të jetë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare deri në 7m/s, ndërsa përgjatë vijës bregdetarë dhe lugina era fiton shpejtësi 8-12 m/sek shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1-2 ballë.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy