Në makinë me të dyshuarin e atentatit në Don Bosko/ Detaje nga shoqërimi i efektivit të RENEA-s, çfarë gjeti policia

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Në makinë me të dyshuarin e atentatit në Don Bosko/ Detaje nga shoqërimi i efektivit të RENEA-s, çfarë gjeti policia

Shoqërohet efektivi i RENEA-s/ U kap në makinë me të dyshuarin e atentatit në Don Bosko

 

Detaje të tjera janë zbuluar nga shoqërimi i efektivit të RENEA-s nga policia e Tiranës. Bëhet me dije se polici i shoqëruar është identifikuar si shtetasi Altin Morina. Ai kryente funksionin e shefit të stërvitjes tek RENEA.

 

Advertisement

Këtë të hënë efektivi u shoqërua nga policia pasi u gjet nën shoqërinë e një personi që dyshohet të jetë i përfshirë në atentatin e Don Boskos. Nga të dhënat e para mësohet se në automjetin me të cilin po udhëtonte efektivi i RENEA-s u gjetën dhe një shumë e konsiderueshme parash, prej 100 mijë euro

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy