Nën akuzë për shitblerje votash, Fredi Beleri del sot para gjykatës

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Nën akuzë për shitblerje votash, Fredi Beleri del sot para gjykatës

Kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi Beleri do të dalë këtë të hënë përpara Gjykatës së Posaçme për t’u njohur me masën e sigurisë. Seanca është parashikuar të mbahet në orën 13:00.

 

Më herët, Gjykata e Vlorës caktoi masën e sigurisë “arrest me burg”, por çështja kaloi nën gjykimin e Gjykatës së Posaçme.

 

Advertisement

Beleri u arrestua 48 orë para zgjedhjeve vendore, nën akuzë për shitblerje votash.

 

Arrestimi i tij është shoqëruar dhe me tensione diplomatike me shtetin grek, zyrtarët e së siclës kërkojnë lirimin e tij me argumentin se po cënohet komuniteti grek në Himarë.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy