Ngjarja e rëndë në Pejë/ Qytetarët në Tiranë sensibilizohen me gruan e dhunuar

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Qytetarët në Tiranë janë sensibilizuar me rastin e rëndë që u regjistrua mbrëmjen e të mërkurës në Pejë, ku një grua u dhunua nga infermierja në shtëpinë e të moshuarëve.

 

Të mbledhur në Sheshin Skënderbej, qytetarët kanë vendosur fletushka me shprehje motivuese dhe përkrahëse ndaj të moshuarës.

 

Advertisement

Pritet që të bëhet edhe një marshim drejt Sheshit Nenë Tereza.

 

“Të dua nënë”, “Familja, pasuria jonë”, “Mos! Stop dhunës” ishin disa nga shkrimet që qytetarët shprehën në shenjë solidariteti.

 

Advertisement

Ngjarja e rëndë në Pejë/ Qytetarët në Tiranë sensibilizohen me gruan e dhunuar

 

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy