Një ditë pas Berishës, mbërrin në Prokurori për të dëshmuar edhe Lulzim Basha

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Një ditë pas Berishës, mbërrin në Prokurori për të dëshmuar edhe Lulzim Basha

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbërritur në Prokurorinë e Tiranë, për t’u marrë në pyetje lidhur me protestën e 8 janarit.

Lideri demokrat do të japë qëndrimet e tij lidhur dhe me akuzat e bëra nga paraardhësi i tij, Sali Berisha.

Advertisement

Ish-kryeministri tha një ditë më parë se në selinë blu ditën e protestës kishte njerëz të armatosur dhe se armët i nxorrën me makinën e Bashës për të mos i kapur policia.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy