PD: Rama tradheton Perëndimin/ “Lejoi hyrjen e anijeve me naftë ruse në Portin e Durresit”

Pinterest LinkedIn Tumblr +
PD: Rama tradheton Perëndimin/ “Lejoi hyrjen e anijeve me naftë ruse në Portin e Durresit”

Partia Demokratike ka reaguar për 22 500 ton naftën ruse që u kap pak ditë më parë në Portin e Durrësi.

 

Përmes zëdhënëses Floriana Garo, opozita akuzon kryeministrin Edi Rama se po tradhton Perëndimin, duke bërë pakte me armiqtë për përfitime personale.

 

Advertisement

Anija e kapur me mijëra tonelata naftë vinte nga Rusia, një vend në sanksionet e ShBA dhe Bashkimit Europian.

 

Anijet me naftë ruse, apo nga zonat nën embargo si Libia e Siria, nuk janë tashmë një lajm i ri për kronikën policeske dhe mediatike.

 

Advertisement

Me sa duket, Rama me oligarkët e tij e kanë në gojë Perëndimin sa për sy faqe, por pas shpine, sa herë u jepet rasti dhe për përfitime personale, bëjnë pakte me të gjithë armiqtë e vendeve të lira.

 

Të hapësh Durrësin dhe Adriatikun për anijet ruse, një ëndërr e vjetër e Moskës, është një tradhti e dyfishtë kombëtare. Ta bësh këtë në kohë lufte, kur populli ukrainas përpiqet për lirinë dhe mbijetesën është tradhti globale.

 

Advertisement

Miqve ndërkombëtarë u themi: Edi Rama nuk mund të konsumojë më nga kreditet e mira të popullit shqiptar me qeveritë e vendeve tuaja.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy