Pedagogët ende pa zgjidhje për kërkesat/ Reagon Berisha: Rama po mban qëndrim cinik

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Pedagogët ende pa zgjidhje për kërkesat/ Reagon Berisha: Rama po mban qëndrim cinik

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka reaguar për takimin e ministres së Arsimit, Evis Kushi me pedagogët, ku nuk u gjet një dakordësi për kërkesat e këtyre të fundit.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Berisha thotë se kryeministri Edi Rama po mban qëndrim cinik ndaj pedagogëve, ndërsa ministrja po sillet si zonja askushi, duke refuzuar kërkesat për pagat.

Advertisement

Ish-kryeministri shpreh mbështetje për pedagogët dhe dënon qëndrimin e Qeverisë.

“Qëndrim cinik i Edi Ramës ndaj pedagogëve të universiteteve!

Zonja Kushi me porosi të Rames sillet si zonja Askushi!

Advertisement

Ajo, në emër të Edit refuzon kërkesat minimaliste të pedagogeve për pagat dhe kushtet tjera minimale për universitetet.

Pedagogët shpallin 5 tetorin ditën e grevës së përgjithshme!

Mbështetje të plotë pedagogëve grevistë!

Dënim qëndrimit cinik të Edi Ramës!”, shkruan Berisha.

Advertisement

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy