Pedagogët sërish në protestë, kërkojnë rritje pagash dhe shtim të buxhetit për kërkime shekencore

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ashtu siç edhe kishin paralajmëruar, pedagogët kanë nisur protestën përpara Universitetit të Arteve në Tiranë.

 

 

Pedagogët i kërkojnë qeverisë rritje pagash dhe shtim të buxhetit të për kërkime shkencore.

Advertisement

 

 

Ata kanë paralajmëruar se nëse nuk plotëoshen kushtet do të bojkotojnë mësimin në univeristete i cili është planifikuar të nisë të hënën, 17 tetor.

 

Advertisement

 

 

 

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy