Përfundon numërimi në Bashkinë e Pustecit/ PS merr bashkinë e katërt

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Përfundon numërimi në Bashkinë e Pustecit/ PS merr bashkinë e katërt

Ka përfunduar numërimi në bashkinë e Pustecit.

 

Kandidati i PS Pali  Kolefski ka arritur të marrë një mandat të dytë me 1374  vota, përballë kandidatit të koalicionit Bashkë Fitojmë Pandi Jani me 731 vota.

 

Advertisement

Kjo është bashkia e katërt që është fituar nga PS, pas asaj të Elbasanit, Vorës dhe Kamzës dhe bashkia e parë që fitohet në qarkun e Korçës.

 

“Bashkia e Pustecit eshte bashkia e pare e fituar nga PS ne qarkun e Korces. Pali Kolefsli rikonfirmohet ne detyre per nje mandat te dyte,i cili do jete mandati i investimeve te mëdha ne kete bashki. Pas Pustecit siguroj se PS do te fitoje edhe 5 bashkite e tjera te ketij qarku”, tha Peleshi.

 

Advertisement

Për rezultatet reale në të gjitha bashkitë e vendit, klikoni KËTU.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy