Pjesë e grupit kriminal në Itali, arrestohet në Kavajë 46-vjeçari i shpallur në kërkim

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Pjesë e grupit kriminal në Itali, arrestohet në Kavajë 46-vjeçari i shpallur në kërkim

Policia ka vënë në pranga një 46-vjeçar të shpallur në kërkim nga autoritetet italiane. 46-vjeçari u arrestua në Golem, Kavajë, teksa pritet që të ekstradohet drejt Italisë.

Ai akuzohet për trafik lëndësh narkotike, si pjesë e një grupi italian që vepron në Itali.

“Gjykata e Firences i ka caktuar 46-vjeçarit, masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprimtaritë kriminale të posedimit, shitjes dhe trafikimit të lëndëve narkotike, të kryera në kuadër të organizatës kriminale”, thuhet në njoftim./vizionplus.tv/

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy