Plagosi me thikë bashkëmoshatarin e tij/ Arrestohet 15-vjeçari në Pogradec

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Plagosi me thikë bashkëmoshatarin e tij/ Arrestohet 15-vjeçari në Pogradec

Policia e Pogradecit ka vënë në pranga 15-vjeçarin, i cili plagosi mbrëmjen e të hënës me thikë bashkëmoshatarin e tij.

 

Ngjarja ndodnji në fshtin Vërdovë në ambientet e një lokali, ndërsa i plagosuri u dërgua me urgjencë në Spitalin e Traumës në gjendje të rëndë shëndetësore.

 

Advertisement

I mituri, akuzohet për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”, ndërsa në cilësinë e provës materiale u gjet dhe sekuestrua mjeti prerës (thikë).

 

Pogradec/Plagosi me mjet prerës (thikë) një bashkëmoshatarin e tij, vihet në pranga 15-vjeçari, autori i dyshuar i ngjarjes.

 

Advertisement

Mbrëmjen e djeshme, në lagjen nr. 1, Pogradec, në ambientet e një lokali, një shtetas 15-vjeç, banues në fshatin Vërdovë, Pogradec, dyshohet se ka plagosur me mjet prerës (thikë) një bashkëmoshatarin e tij, i cili u transportua në spitalin e Traumës Tiranë, në gjendje të rëndë shëndetësore.

 

Falë ndërhyrjes të shpejtë, shërbimet e Policisë, bënë të mundur kapjen dhe ndalimin autorit të dyshuar të plagosjes, ku në përfundim të veprimeve procedurale specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Pogradec arrestuan në flagrancë 15-vjeçarin për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”.

 

Advertisement

Në cilësinë e provës materiale u gjet dhe sekuestrua mjeti prerës (thikë).

 

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Pogradec, për veprime të mëtejshme.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy